דף הבית|קורות חיים|תקצירי ספרים|נושאים והרצאות |מיקום ומועד|מועדי הרצאות|צור קשר|המלצות|תמונות|
פירוט מפגשים והרצאות
"ספרים בעלי נשמה" - סדרת מפגשים בספריה אזורית חוף השרון 2013-2014
ספרים בעלי נשמה
 
מפגש ראשון – 16.10.13              
"החיוך האטרוסקי" מאת חוסה לואיס סמפדרו
דמותו שובת הלב של איכר זקן המעתיק דירתו אל מילאנו לביתם של בנו וכלתו, כורת "ברית מופלאה" עם נכדו, ויוצא למבצעים ליליים שתכליתם להציל את הילד מהבדידות. הזקן מתאהב בהורטנסיה, ויחד הם מגלים כי:
"המיטה היא אוקיינוס שקט שבו מורגשת גאות הנאהבים. חופש מוחלט להתמסר זה לזה"
מיקום ומועד
 
מפגש שני -        13.11.13           
"עד שיום אחד" מאת שמי זרחין
סיפור תולדותיה של משפחה טבריינית על הדינאמיקה שלה, סודותיה ושקריה. סיפור ילדותם של שני אחים, שלומי וחיליק, כאשר האחד מגלה כישרון רב בבישול והאחר אובססיבי למילים. וסביב ילדותם סוער עולמם של המבוגרים.
הרומן מגולל גם את סיפורה של העיר טבריה כעולם שמעורב בו הבדיוני והמוחשי, עולם רווי ריחות וטעמים, עולם של קסם וכישוף, אהבה ומיניות.
במפגש נתייחס גם לסרטו של שמי זרחין: "העולם מצחיק"
 
מפגש שלישי – 18.12.13             
"אלגנטיות של קיפוד" מאת מוריאל ברברי
סיפורה של רנה מישל, קונסיירז' - שוערת בבניין מהודר ברובע היוקרתי של פריז. מעמידה פני בורה ומסתירה את אהבתה לספרות יפה, פילוסופיה, אמנות וקולנוע. היא יוצרת קשרי ידידות עם נערה בת 12, ועם דייר חדש, יפני, המשנה את חייה.
            נצפה בקטעים נבחרים מעיבודו הקולנועי של הרומן.
 
מפגש רביעי – 15.1.14 
            "פולין ארץ ירוקה" מאת אהרון אפלפלד
 סיפור מסעו של יעקב לפולין, לעיר הולדתם של הוריו, הוא מסע של גילוי מחודש של הוריו, ומסע של גילוי-עצמי בעקבות התעוררותה של אהבה חדשה למגדה, איכרה פולניה: "מגדה גלומה בתנועותיה. תנועותיה הן הדיבור הפנימי שלה"
           
מפגש חמישי – 12.2.14              
"לבד בברלין" מאת הנס פאלאדה
ברומן המבוסס על סיפור אמיתי מוצגת תמונה של החיים בברלין בימיה האפלים של גרמניה בכלל, ואת קורותיהם של זוג ברלינאים ממעמד הפועלים שבנם נפל בחזית, בפרט. הזוג מחליט לעשות מעשה חתרני עצמאי שיבטא את התנגדותם למשטרו של היטלר – כתיבה ופיזור גלויות מחאה ברחבי העיר. על אף שהמחאה כמעט שלא הורגשה (רוב הגלויות שנמצאו נמסרו מיד לגסטפו), פעילותם הביכה את ראשי המשטרה החשאית, הגסטפו, שכן במשך שנתיים תמימות לא הצליחו הרשויות מטילות האימה להניח ידן על מפזרי הגלויות האלמוניים. עד הסוף הידוע מראש, הוצאתם להורג של בני הזוג בעוון הסתה והמרדה נגד המשטר הנאצי.
 
מפגש שישי – 12.3.14     
אלן קרלסון, נמלט ממסיבת יום ההולדת שלו האמורה להתקיים בבית האבות. עובר אורח מבקש ממנו להשגיח לרגע על מזוודה מסתורית, הוא מחליט לקחתה ולהיעלם. עד מהר הוא נאלץ להימלט על נפשו כשבעקבותיו דולקים שוטרים וגנגסטרים, התקשורת והאומה כולה. עד מהרה מתקבצת סביבו חבורה צבעונית ושורה של התרחשויות מוזרות, לא פחות מחלקו בכמה מהמאורעות המכריעים במאה הקודמת, לא רק כעד אלא כמי שכביכול גרם להן.
 
מפגש שביעי – 14.5.14
"שתיים דובים" מאת מאיר שלו
משפחת תבורי נמנית על ההוויה החברתית והחקלאית של המושבים והקיבוצים. רותה תבורי, מורה בבית הספר התיכון של המושבה, כותבת על הגברים במשפחתה: על סבה, זאב תבורי, שלחם במלחמת העצמאות ולו עין אחת, עחל אחיה הבכור, דוביק, על בעלה, איתן, שהוא גם חברו הטוב של אחיה, ועל בנה הקטן, נטע – הגברים שאותם היא אוהבת, עליהם היא כועסת, ואליהם היא מתגעגעת. היא מספרת וכותבת על ידידות בין גברים, על אהבה ובגידה, כעס, סליחה ונקמה.
           
מפגש שמיני – 18.6.14
"חוטים מקשרים" מאת ויקטוריה היסלופ
רומן היסטוריעל מלחמה וגלות, רדיפות ותהפוכות הגורל של תושבי סלונקי, העיר היוונית שידעה גם שריפה נוראה ורעידת אדמה קשה. בעיר גרו בשכנות זה לצד זה נוצרים, יהודים ומוסלמים וגורלם השפיע אלו על אלו. קטרינה, בת החמש, מהעיר סמירה נאלצת לברוח מטורקיה כמו אלפי תושבים יוונים, נקרעת מעל אימה ומאומצת על ידי אבינייה, אם לתאומות, הופכת לתופרת והרוקמת הטובה בעיר, ומתאהבת בדימיטריס, בנו של סוחר בדים עשיר, חבר מחתרת ואיש שמאל.
 
"
חזרה לראש הדף
    האתר הוקם ומתוחזק ע"י פרסומדיה נטגרופ בניית אתרים
    מבקרים: 25967915שלח לחברהוסף למועדפיםהפוך לעמוד הביתתצורת הדפסה